وبلاگ دیجی پروژه

پروژه و ترجمه های هوش مصنوعی

وبلاگ دیجی پروژه

پروژه و ترجمه های هوش مصنوعی

وبلاگ دیجی پروژه

دیجی پروژه را در کانال تلگرام دیجی پروژه دنبال نمایید
https://telegram.me/DigiProjects

آخرین نظرات

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

۱۳
ارديبهشت

LOCAL FEATURE EXTRACTION METHODS FOR FACIAL EXPRESSION RECOGNITION

روش‌های محلی استخراج ویژگی برای تشخیص حالت چهره

فرمت ترجمه مقاله : word – قابل ویرایش

تعداد صفحات ترجمه مقاله : ۱۲ صفحه

سال چاپ مقاله : ۲۰۰۹

دانلود اصل مقاله – رایگان

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

چکیده

ما در این مقاله، کارایی روش‌های مختلف استخراج ویژگی را برای تشخیص حالات چهره بر اساس ضرایب محلی خود همبستگی با مرتبه‌ی بالاتر (HLAC) و عملگر الگوی باینری محلی (LBP) بررسی می‌کنیم. ضرایب خود همبستگی، از لحاظ محاسباتی ارزان هستند، از لحاظ ذاتی در جابجایی غیر قابل تغییر هستند و در برابر تغییرات در حالت چهره مقاوم هستند. تمرکز روی مسئله‌ی دشوار تشخیص یک حالت در وضوح‌های مختلف است. نتایج نشان می‌دهند که ضرایب LBP دارای محتوای اطلاعاتی بسیار شگفت‌آوری هستند.

۱۳
ارديبهشت

FEATURE EXTRACTION METHODS FOR COLOR IMAGE SIMILARITY

روش‌های استخراج ویژگی برای تشابه تصاویر رنگی

فرمت ترجمه مقاله : word – قابل ویرایش

تعداد صفحات ترجمه مقاله  : ۱۱ صفح

سال چاپ مقاله : ۲۰۱۲

دانلود اصل مقاله – رایگان

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

چکیده

ما در این مقاله، روی سیستم بازیابی تصویر در روزهای اولی که بسیاری از سیستم‌های تعامل کاربر با مفاهیم پایه کار می‌کردند تمرکز کردیم اما چنین سیستم‌هایی به خصوصیات کاربر نمی‌رسند و توسط کاربر جذب نشده‌اند، پس بسیاری از تحقیقات در سال‌های اخیر با خصوصیات جدید انجام شده است. روش‌های اخیر کاربرانی دارند که به روش‌های تعاملی ساده علاقه‌مند هستند و بسیاری از آنها روی بهبود این روش‌ها تمرکز کرده‌اند. در این سیستم پیشنهادی، ما روی بازیابی تصاویر در یک مجموعه‌ی بزرگ از تصاویر بر اساس انتخاب رنگ تمرکز می‌کنیم و روش‌های مختلف ریاضی معرفی و بری بازیابی تصاویر اعمال می‌شود. قبل از اعمال روش‌های پیشنهادی، تصاویر با استفاده از مقادیر آستانه، به زیر گروه‌هایی تقسیم می‌شوند، در این مقاله از ترکیبات RGB برای بازیابی تصاویر استفاده می‌شود و در روش‌های پیشنهادی پیاده‌سازی می‌شود و نتایج مقایسه با روش‌های قبلی ارائه می‌شوند.

۰۳
ارديبهشت
با هوش مصنوعی مهربان باشیم

هوش مصنوعی مانند همه‌ی پیشرفت‌های عمده‌ی انسان و شاید بیشتر از همه‌ی آن‌ها، موضوع اختلاف‌نظر و بحث‌وجدل است. شاید موضع‌گیری صحیح ‌در این بلوا غیرممکن باشد ولی نگاهی بی‌طرفانه به مزایای چشمگیر هوش مصنوعی و مقایسه‌ی آن با سایر پیشرفت‌های متحول کننده زندگی انسان دیدگاه بهتری به ما می‌دهد. با زومیت همراه باشید.

ادامه مطلب را مشاهده نمایید...

                                 کانال تلگرام هوش مصنوعی را دنبال کنید